• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

PEGASUS ile Trabzon Gidiş Dönüş Ekonomi Uçak Bileti

Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

3 GECE Oteller ’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama

Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (2)

(Batum Turu’nun olduğu gün akşam yemeği yoktur.)

Ayder Yaylası & Uzungöl Yaylası Yayla Ulaşımları

Otobüs içi İkramlarımız

Gürcistan, Batum Turu

MOYA  TUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti

MOYA  TUR Güvencesi

Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

Son Gün Alınan Akşam Yemeği

Batum Turu’nun Olduğu Gün Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri ve Molalar

Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺
(65-80 Yaş Arası 20,00 ₺  Öder)

Yurtdışı Çıkış Fonu + Hizmet Bedeli: 15 ₺ + 1 ₺ 
(Batum için gereklidir. Kimlikle geçileceği için kapıda ödenir.)

İSTEĞE BAĞLI EKSTRA YAYLA GEZİLERİMİZ;

Ayder Yaylası: Üst Yaylalar ve Köy Turu: 40,00 ₺

Artvin, Borçka Karagöl Turu: 40,00 ₺

EXTRA BİLGİLER

Uzungöl Yaylası, Taşkıran -> Yayla Tesisleri

Hopa – 4*Peronti Otel -> http://www.peronti-otel.com.tr 

Ayder Yaylası – Ayder Zafran Otel Yayla Tesisi -> http://www.ayderzafranotel.com

Önemli Not: Otellerde aynı standartı korumak üzere özel gün ve bayram tarihlerinde değişiklik olabilir. Lütfen tura 1 hafta kala otel isimlerinizi teyit ediniz.

1. Gün - İzmir, Trabzon, Sürmene, Uzungöl Yaylası, Taşkıran

Saat: 08.30 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘da oluyor, PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3240 sefer sayılı Saat: 09.45uçuşu için check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. 2 saat’e yakın süren yolculuğumuzu sürdürüyor, TRABZON HAVALİMANI ’na inişimizi gerçekleştiriyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımıza yerleşiyoruz. Şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıyor ve Ata’mızın TRABZON ’a gelişleri sırasında konakladığı ATATÜRK KÖŞKÜ ‘nü ziyaret ediyoruz. Ardından TRABZON ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “KAZAZİYE” (hasır bilezik) hakkında bilgi almak için sunuma gidiyoruz. Sonrasında ise otobüsteki yerimizi alarak UZUNGÖL ‘e doğru yola çıkıyoruz. Çaylarımızı ÇAY FABRİKASI ’nda içerken Çayın yapraktan bardağa dönüşüm hikayesine şahitlik ettikten sonra bu kez SÜRMENE ’ye giderek yöreye özgü SÜRMENE BIÇAĞI ’nı tanıma fırsatı buluyoruz.  Ardından OF-ÇAYKARA yolunu takip ederek doğa harikası UZUNGÖL ’e ulaşıyoruz. Yaklaşık 1090 m. yükseklikteki etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan bu ünlü yaylanın büyüleyici manzarasına tanıklık ediyor ve kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra UZUNGÖL ’den sekiz km mesafedeki TAŞKIRAN ‘daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - Rize, Gündoğdu, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Üst Yaylalar, Ayder Yaylası

Sabah kahvaltımızı yaylada aldıktan sonra, Karadeniz ‘in bir başka ünlü yaylası AYDER ‘e doğru hareket ediyoruz. RİZE üzerinden GÜNDOĞDU ’ya ulaşıyoruz. Yöre halkına zor zamanlarında geçim kaynağı olan tezgahlarında dokuyarak elinin emeğini, gözünün nurunu akıttığı Ünlü Rize Bezi ’ni tanımak için atölyeye gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve FIRTINA DERESİkenarında öğle yemeği alıyor ve yöresel lezzetleri tadıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile (EKSTRA TUR: Minibüslerle Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ) ‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini, girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARAYEMİŞ’lerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen köyleri keyifle izliyoruz.  Turumuz sonrası HALA DERESİ ’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki AYDER YAYLASI ‘na çıkıyor ve AYDER YAYLASI ’na varışımızın ardından, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ’ni görüntülüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra, dileyenlerle yayla yürüyüş yapabiliriz. Konaklama AYDER YAYLASI ’ndaki otelimizde.

3. Gün - Arhavi, Borçka, Karagöl, Hopa, (Gürcistan) -> Batum, Hopa

Sabah kahvaltımızı yayladaki otelimizde aldıktan sonra Karagöl gezimiz için hareket ediyoruz. BORÇKA ’da (EKSTRA TUR: Borçka Karagöl Turu) bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. KARAGÖL ’ü ziyaretimizin ardından HOPA, KEMALPAŞA üzerindenSARP SINIR KAPISI ’na gidiyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra GÜRCISTAN ’a giriş yapıyoruz. İlk olarak evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ ’ni görerek Gonio Sahilleri boyunca yolumuza devam ediyoruz. Panoramik turumuz boyunca; ülkemiz topraklarında doğan ÇORUH NEHRİ ’ni, GÖNYE KALESİ ’nin ardından Batum Merkez’e ulaşıyoruz. KATEDRALİ, ŞEHIR PARKI, MEDEA ANITINI, TİYATRO MEYDANI’nı geziyoruz. Panoramik olarak görme fırsatı yakalayacağımız ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesi) ADALET BİNASI ’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği WHITE RESTAURANT ’a, Masallar Ülkesindeki Şatoları andıran Otel ve Kamu Binaları’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyecek BATUM ’a veda ediyoruz. SARP SINIR KAPISI ’nda geçiş işlemlerini tamamlayarak ülkemize giriş yapıyoruz.  HOPA ’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama HOPA ’daki otelimizde. (Not: Batum turu geç biteceği için Batum Turu ‘nun olduğu gün Hopa ‘da akşam yemeği yoktur.)

GÜRCİSTAN, BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Batum’a sadece TC Nüfus cüzdanı ile geçilebilmektedir. Yıpranmış, Tc Numarası bulunmayan kimlik ile geçiş yapılamamaktadır. Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz ve pasaportsuz, kimlikle geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Anne ve babası ile birlikte olmayan ve BATUM’a geçmek isteyen 18 Yaş Altı misafirlerin, noter onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Aksi halde sadece annesi veya babası ile katılan 18 Yaş Altı kesinlikle geçiş yapamaz. Sadece Anne ya da sadece babası ile seyahate çıkan çocuklar içinde noter onaylı Muvafakatname şarttır.

Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden acentamız sorumlu olmayıp, çözüm üretememektedir. Gürcistan bebek ve çocuk kimliklerinde fotoğraf şartı aramaktadır.

Yeni Kimlik Başvuru kağıtları, geçici kimlik yazılarıyla ile geçiş yapılmamaktadır.

Kimliğinizden emin değilseniz eğer Pasaportlarınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Türkiye’de yaşanan OHAL nedeniyle izin yazısı, Emekli Tescil Kayıtları, Öğrenci Belgeleri gereklidir. Bu evrakları tamamlamış olsanız bile Polis’in sizi geçirmeme hakkı vardır. Bu durumda tur ile alakalı iade talebi söz konusu değildir.

OHAL durumu için gerekli yazısı acentamızdan temin edebilirsiniz.

Şeker, Tansiyon veya Kronik rahatsızlıklar sebebi ile kullanılan ilaçların reçeteleri veya doktor raporları olmadan geçişi mümkün değildir.

4. Gün - Hopa, Trabzon, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra; Doğu Karadeniz ’in eşsiz güzelliklerini göreceğimiz kıyı boyunca yapacağımız yolculuktan sonra, TRABZON HAVALİMANI ’na giderek, uçuş için gerekli işlemlerimizin PEGASUS HAVA YOLLARI ’na ait PC3241 sefer sayılı Saat: 12.05 uçuşu ile ardından İZMİR ’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğun sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka KARADENİZ RÜYASI ’nda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. HOŞCA KALIN…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.
Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.