• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

GENEL BİLGİLER

FİYATA DAHİL HİZMETLER

- Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

- 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama

- Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)

- Profesyonel Rehberlik Hizmeti

- Seyahat Sigortası Güvence Paketi

- THY ile Ekonomik Sınıf Uçak Bileti (Atatürk Havalimanı) 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

- İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

- Son Gün Alınan Akşam Yemeği

- Öğle Yemekleri ve Molalar

- Pierre Loti Teleferik

- Boğaz’da Tekne Turu

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

-4*NOVOTEL ISTANBUL CITY WEST (AVRUPA YAKASI)

-DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.novotel.com/gb/hotel-5997-novotel-istanbul-city-west/index.shtml  (2 Gece)

TUR HAKKINDA NOTLAR

 - Turlarımızdaki, hava yol ve olağan üstü  durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 - Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 - Moya Tours, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış, ve öngörülemeyen sebeplerden dolayı güzergahında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncel sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 - Tur programı MOYA TOURS TRAVEL AGENCY kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 - Tur programlarımız 4077 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

1. Gün - İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM, Dolmabahçe, Miniatürk, Pierre Loti

Sabah saat: 05.30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde oluyor ve T.H.Y. kontuarından T.C. kimlerimiz ile birlikte check işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. TURK HAVA YOLLARI’na ait TK2307 sefer sayılı uçuş ile Saat: 06.50 uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuyoruz. Yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuk sonra iniyoruz. Bagajlarımızı teslim aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Öncelikle Aqua Florya alışveriş merkezine giderek kafeteryalarında sabah kahvaltı molası veriyoruz. Dileyen konuklarımız alışveriş merkezinin tadını çıkarabilirler. Sonrasında ise İstanbul’un en büyük akvaryumlarından ve Dünya’da önemli bir yere sahip tek tematik akvaryum olan İstanbul Akvaryum’da serbest zaman veriyoruz. Sonrasında buradan ayrılarak, Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Sıradağı durağımız ülkedeki birçok yapıyı maket olarak gezebileceğimiz en büyük açık hava müzelerinden birisi olan Miniatürk. Buradaki keyifli gezi sonrası, Haliç’e gidiyor ve teleferikle Pier Loti’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda Altın Boynuz’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız Eyüp Sultan’ı da ziyaret edebilirler. Ardından otobüsümüze yerleşerek otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - İstanbul Tarihi Yarım Ada Turu, Boğaz Turu, İstiklal Caddesi, Taksim

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarihi Yarımada’ya gidiyor ve turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, İbrahim Paşa Sarayı’nı görerek, dünyaca ünlü yabancıların Mavi Cami de dedikleri Sultanahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından bu kez İstanbul’u biraz daha bize hissettirecek tramvaya biniyor ve Eminönü’ne iniyoruz. Panoramik olarak da Gülhane Parkı’nı, Alay Köşkü’nü, Sirkeci’yi görme fırsatı yakaladığımız bu keyifli ama kısa tramvay yolculuğunun ardında Eminönü’nde kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Ardından Yeni Cami önündeki buluşma noktamızdan yürüyerek bizi bekleyen teknemize ulaşıyor ve İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan birisi olan (ekstra) Boğaz Turu’na çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde Boğaz’da tam bir tur yapıyor Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni bu kez denizden geziyoruz. Ardından Meşhur Tarihi Tünel ile İstiklal Caddesi’ne çıkıyoruz. Alacağımız serbest zamanda yürüyerek geziyor; Cadde boyunca uzanan birbirinden güzel tarihi yapılara tanıklık ediyor, İstanbul’un atan kalbini dinliyoruz. Saint Antoine Kilisesi’ni, Galatasaray Lisesi’ni, Çiçek Pasajı’nı, Pastaneleri’ni ve daha pek çok mekânı görerek Taksim’e ulaşıyoruz. Serbest zamanın ardından buluşma noktamızda buluşarak tekrar otobüsümüze geçiyor ve konaklamak için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Dileyen konuklarımız Taksim’de kalarak İstanbul’un gece hayatını keşfedebilirler.)

 

3. Gün - Rahmi Koç Müzesi, Topkapı, Panorama 1453 Müzesi, Süleymaniye, Forum İstanbul, Legoland, Sealife Akvaryum, Jurassic Land

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, 1996 senesinde Avrupa Konseyi tarafından “Yılın Müzesi Özel Ödülü” alan RAHMİ M.KOÇ SANAYİ MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Geçmişten günümüze endüstri ve mühendislikle ilgili pek çok objenin ve belgenin sergilendiği müzede keyifli dakikalar geçirdikten sonra Topkapı’ya gidiyoruz. Zaman tünelinde yolculuk yapmak için PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ’ni gidiyoruz. İstanbul’un fethini adeta yaşıyoruz. Bu farklı çalışma ile büyülendiğimiz dakikaların ardından zamanı biraz daha ilerletiyor ve muhteşem yüzyıla gidiyoruz. “Kalfalık Eserim” dediği ihtişamlı yapılar bırakan Koca Sinan’ın muazzam eseri SÜLEYMANİYE CAMİ’ni sırlarını keşfe çıkıyoruz. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN VE HÜRREM SULTAN’ın Türbeleri’nin de bulunduğu Süleymaniye Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra Süleymaniye’nin Meşhur Kuru Fasulyecisi’nde öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra çocuklar için sabırsızlıkla beklenenen ve hepimizin çocukluğunda büyük bir yer edinen LEGOLAND’e gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli vakitler sonrası FORUM İSTANBUL’da serbest zaman buluyoruz. Dileyenler DEV AKVARYUM olarak ünlenen SEALIFE AKVARYUM’u gezebilirler, dileyen konuklarımız dinazorların büyülü dünyası’nda yolculuğa çıkabilirler. JURASSIC LAND’de dinazorlar bizi bekliyor… Günü ve aklımızı İstanbul’da bırakıyor, araçlarda yerimizi aldıktan sonra Atatürk Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Havalimanı’nda otobüsümüzden ayrılıyor ve check-in bagaj işlemlerimizi yapıyoruz. TURK HAVA YOLLARI’na ait TK2336 sefer sayılı uçuş ile Saat: 19.00 uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçuyoruz. Yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuk sonra iniyoruz. Bagajlarımızı teslim alıyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Tekrar MOYA TOURS TRAVEL programında sizleri ağırlamayı umut ediyoruz. Hoşca kalın…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.