• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

Belirtilen Otel’de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)

Feribot Geçiş Ücretleri

Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Araç içi İkramlarımız

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

Son Gün Alınan Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri ve Molalar

Yemek Sonrası Edirne’de Eğlence (yeterlik çoğunluk sağlanırsa.) 

Tur Hareket Detayları

BOSTANLI İSKELE (20:55:00)

KSK ANIT (20:45:00)

KSK YUNUSLAR (20:50:00)

LOZAN (20:15:00)

MAVİŞEHİR (21:00:00)

ÜÇYOL (20:00:00)

Tur Hareket Tarihleri:

31 Ağustos

1. Gün - İzmir, Çanakkale, Keşan, Uzunköprü, Edirne *Yolculuk*

Akşam Saat 20.00’da Üçyol (Otobüs Ofisleri Önü), 20.15 Lozan Meydanı(Fuar Kapısı Önü), 20.45 Karşıyaka Anıt (Karşıyaka anıt Karşısı), 20.50 Karşıyaka Yunuslar (Karşıyaka Yunuslar Karşısı Mavikule), 20.55 Bostanlı (Bostanlı İskele Karşısı Tiyatro Önü), 21.00 Mavişehir (Ege Park AVM Önü)’den yolcularımızı alarak yola çıkıyopruz. Çanakkale, Keşan, Uzunköprü yol güzergahını takip ederek sabah erken saatlerde Edirne’ye ulaşıyoruz

1. Gün - Edirne Tam Gün Tur (Edirne’ye erken ulaştığımız için tam gün Edirne turu imkânı)

Sabah kahvaltısını (ekstra) aldıktan sonra Tarihi Karaağaç Binası’nı ve Lozan Anıtı’nı görüyor, Meriç Nehri’nin kıyısında Tarihi Karakol Binası’nda nazlı nazlı akan Meriç’i izleyerek sabah kahvemizi içiyoruz. Meriç kenarında başladığımız güne Tunca Nehri’nin kıyısındaki Edirne Saray Kalıntıları, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı alanı ziyaret ederek devam ediyoruz. Ardından Evliya Çelebi’nin; “dil ile tarif edilmez, kalemler ile yazılmaz” diye tarif ettiği darüşşifası ünlü Sultan 2. Bayezid Külliyesi’ne gidiyoruz. Külliye’ de alacağımız sunum ve ziyaretimizin ardından bu kez Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Balkan Harbinde vatan uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi saygıyla anıyor ve ardından öğle yemeği için Edirne’nin ünlü Ciğeri’ni tatmaya gidiyoruz. Yemek sonrası İlk durağımız Fatih Sultan Mehmed’in doğduğu Eski Saray’dan kalan Taşodalar ve tarihi mezarlar oluyor. Ardından Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı “ustalık eserim” dediği mimarlık tarihinin başyapıtlarından Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Vakıf Müzesi’ni ve Arasta ’yı gezerek Edirne’ye özgü Deva-i Misk Tatlısı, Edirne Peyniri, Badem Ezmesi, Aynalı Süpürge alışverişi yapıyoruz. Daha sonra 3 Şerefeli Cami’yi, Makedonya Kulesi, Hadrianopolis Surlarını görüyor ve Eski Cami’yi ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde.

2. Gün - Edirne, Kırklareli, Dupnisa Mağarası, İğneada, Longoz Ormanları, Çorlu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Kırklareli’ne doğru hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turunun ardından, Demirköy’de bizi bekleyen minibüslerimize geçiyor ve Istranca Dağlarının derin vadileri oyduğu noktalardan biri olan Dupnisa Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Trakya’nın gözde sayfiye beldesi İğneada’ya ulaşıyor ve bir ekosistemler zinciri olan birçok canlı ve bitkiyi bağrında saklayan dünyaca ünlü Longoz Ormanları’(subasar ormanların)nda yürüyüş yapıyoruz. Bu keyifli yürüyüşün ardından bu kez Bulgaristan sınırındaki Beğendik Köyü’ne gidiyor, Mutlu Dere’sinin çizdiği sınırın ardındaki Bulgar Köyü Rezova’yı görüyoruz. Tarihi Fener’i de görüntüledikten sonra Çorlu’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün - Çorlu, Tekirdağ, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tekirdağ’ a gidiyoruz. Eski Camii ve Orta Camii’ni görerek Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Vatan Şairimiz Namık Kemal’in hatırasına Tekirdağ Namık Kemal Derneği tarafından yaptırılan evi panoramik olarak gördükten sonra Tekirdağ’ın ünlü köftesini tatmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından İzmir’ e doğru hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyor ve bir daha ki GENÇAYSTAR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.