• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

GENEL BİLGİLER

FİYATA DAHİL HİZMETLER

-Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

-3 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama

-Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (3)

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-Seyahat Sigortası Güvence Paketi

-İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

-İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

-Son Gün Alınan Akşam Yemeği

-Öğle Yemekleri ve Molalar

-Yedigöller Minibüs Ücreti ve Mangal Aktivitesi

-Ağva’da Motor ile Tekne Turu (hava şartları dâhilinde)

-Amasra’da Motor ile Tekne Turu (hava şartları dâhilinde

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

- Kocaeli – 5*Ramada Plaza Hotel -> www.ramadaplazaizmit.com/tr (1 Gece)

- Zonguldak – 5*Dedeman Hotel -> www.dedeman.com (2 Gece)

- Önemli Not: Otellerde acentamızın anlaşması Standart Oda olup Triple ve Aile odası gibi özel istekler sadece müsaitlik dahilinde sağlanmaktadır. Odaya konulan 3.yatak her zaman ilavedir. Orjinal yatak sözü verilmemektedir.

TUR HAKKINDA NOTLAR

 - Turlarımızdaki, hava yol ve olağan üstü  durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 - Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 - Moya Tours, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış, ve öngörülemeyen sebeplerden dolayı güzergahında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncel sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 - Tur programı MOYA TOURS TRAVEL AGENCY kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 - Tur programlarımız 4077 sayılı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır

1. Gün - İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat 18:00 'de acenta önünden siz değerli misafirlermizi  alarak yolculuğumuza başlıyoruz. BALIKESİR, SUSURLUK, BURSA üzerinden yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2. Gün - Polonezköy, Şile, Ağva, Kandıra, Karasu, Acarlar Longozu, Kocaeli

Sabah erken saatlerde feribot ile geçerek, yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yol üzerindeki bir tesiste kahvaltı molasının (ekstra) ardından, Beykoz üzerinden Polonezköy’e ulaşıyoruz. Merkezinde vereceğimiz serbest zaman ve yürüyüş molasının ardından, Polonezköy’den ayrılarak, İstanbul’un en ünlü sahillerinden birisi olan Şile’ye geçiyoruz. Şile’de kısa bir mola vererek bölge’nin ismiyle nam yapmış Şile Bezi alışverişi yapıyoruz. Tarihi Feneri ve sahilini kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Marmara’nın en butik ve doğa ile iç içe olan sayfiye kasabalarından biri olan Ağva’ya ulaşıyoruz. Kısa bir dinlenme molasından sonra, dileyen konuklarımızla ekstra olarak Göksu Deresi’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, Ağva’dan ayrılıyoruz. Kandıra, Kaynarca, Karasu üzerinden dünyadaki en büyük ikinci longozlarından Acarlar Longozu’na ulaşıyoruz. Acarlar Longozu; Deniz, kumun, orman ve gölü bir arada sunan ender yerlerden biridir. Karasu ilçesinde 1,562 hektarlık bir alanda bulunmaktadır. Cennetten bir parça olan Acarlar Longozu gezimiz sonrasında yolculuğumuzu sürdürerek, Kocaeli’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Kocaeli’deki otelimizde.

 

3. Gün - Bolu, Abant, Gölcük, Yedigöller, Devrek, Zonguldak

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölü’ne gidiyoruz. Yürüyüş yapıp, imkân dâhilinde köylü tezgâhlarından alışveriş yapma şansı buluyoruz. Sonrasında sabah kahvelerimizi içmek üzere Gölcük’e çıkıyoruz. Çam ormanlarıyla çevrili mesire yerinde manzarayı seyrettikten sonra, Bolu merkeze iniyoruz. Minibüsler eşliğinde Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Serin Göl, Nazlı Göl, Sazlı Göl ve İnce Göl isimli birbirinden harika yedi gölden oluşan, Yedi Göller’de öğle yemeği molamızı (ekstra) mangallar eşliğinde alıyoruz. Bu doğa harikası yerde geçireceğimiz keyifli saatler sonrasında minibüsler ile iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek Zonguldak’daki otelimize doğru yol alıyoruz. İmkan ve zaman dahilinde yolumuz üzerindeki bastonları, tahta oymacılığı ile ünlü Devrek’de alışveriş yapma imkanı elde ediyoruz. Daha sonra Zonguldak’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün - Safranbolu, Kristal Teras, Amasra, Zonguldak

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’nun tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Bir önceki gün gördüğümüz hareketliliğin aksine sakin ve sessiz henüz uyanmamış çarşısında keyifle ilerliyor, sunumda izlediğimiz; Cinci Han’ı, Hamam’ı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Akçası Kanyonu‘nu, Demirciler Çarşısı’nı, Arastası’nı, Evleri’ni görüyoruz. Daha sonra Hıdırlık Tepesi’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı izliyoruz yapılarını. Ardından Safranbolu’ya veda ediyor ve Tokatlı Kanyonu’na gidiyoruz. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan Kristal Teras’ın üzerinden kanyonun vahşi manzarasını izledikten sonra Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’da başka bir örneği olmayan Kuşkayası Yol Anıtı’nı görüntülüyor, Eski Roma Yolu’nun o zamanki halini gözümüzde canlandırıyor ve Kitabelerini gözlemliyoruz. Ardından zamanı biraz daha ilerletiyor bu kez de Bakacak Tepesi ’nde; Fatih‘in ilk gördüğünde "Lala! Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?" (Dünyanın gözleri) dediği anı düşünüyor, o halini hayal ediyor ve bizde anlarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Küçük Liman‘da Tarihi Roma Köprüsü‘nü ve Tavşan Adası‘nı gördükten sonra Amasra Kalesi‘ni, Çekiciler Çarşısı’nı geziyor ve Büyük Liman‘da Amasra’nın balık ve ünlü salatası ile kendimize ziyafet çekmek için mola veriyoruz. Amastris’in güzel şehrinden ve Karadeniz gezimizin son durağından güzel anılarla ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün - Ereğli, Akçakoca, Düzce, Maşukiye, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyoruz. Zonguldak üzerinden Karadeniz kıyıları takip ederek önce Ereğli’ye uğrayıp mola veriyoruz. Alaplı üzerinden Akçakoca’ya ulaşıp, şehir merkezi’nde serbest zaman alıyoruz. Ceneviz Kalesi’ni gezip, manzaraya karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Ardından, meşhur Kıl Çadırlarından esinlenerek yapılmış Merkez Camii’ni gördükten sonra Akçakoca’ya veda ediyoruz. Düzce üzerinden Marmara’nın en butik kasabalarından bir tanesi olan Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Alabalık ve çiftlikleri ünlü bu kasabada doğa yürüyüşleri yaparak kameralarımızla manzaralarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Sonrasında otobüsteki yerimizi alıp yola çıkıyoruz. Bursa, Susurluk, Balıkesir güzergâhını takip ederek, kısa molalar sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka MOYA TOURS  seyahatinde tekrar karşılaşmayı umarak ayrılıyoruz.