• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Ücrete Dahil Hızmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

3 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama

Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (3)

MOYA TUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti

MOYA TUR Güvencesi

Seyahat Sigortası Güvence Paketi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

Son Gün Alınan Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri ve Molalar

Yedigöller Minibüs Ücreti ve Mangal Aktivitesi

Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 15,00 ₺

(65-80 Yaş Arası 30,00 ₺ Öder)

Tur Notları

Tur Notları

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

SİNOP – NORTH STAR HOTEL

Detaylı Bilgi: http://www.northstarhotel.com.tr

SAFRANBOLU – ZALİFRE OTEL veya BAĞLARSARAY OTEL (1 GECE)

Detaylı Bilgi: http://www.zalifreotel.com veya http://www.baglarsaray.com.tr 

BOLU – HAMPTON BY HILTON HOTEL (1 GECE)

Detaylı Bilgi: https://hamptoninn3.hilton.com 

Önemli Not: Otellerde acentamızın anlaşması Standart Oda olup Triple ve Aile odası gibi özel istekler sadece müsaitlik dahilinde sağlanmaktadır. Odaya konulan 3.yatak her zaman ilavedir. Orjinal yatak sözü verilmemektedir.

 

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

Odaya konulan 3. ve 4. Yatak için Orjinal yatak sözü verilmemektedir. Otelin müsaitliği dahilinde rica edilmektedir. Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır. 

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.

Tur programı MOYA TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Kalkış Tarihleri

18 Nisan • 03 Haziran • 09, 30 Temmuz • 09 Ağustos • 03 Eylül • 23 Ekim

1. Gün - 1.GECE: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk | 1.GÜN: Sungurlu, Çorum, Amasya, Samsun, Sinop

AMASYA ‘DAN SİNOP ‘A, KASTAMONU ‘YA, SAFRANBOLU ‘YA

ORTA & BATI KARADENİZ RÜZGARI

4 GECE 4 GÜN (3 GECE OTEL KONAKLAMA)

Çorum, Amasya, Sinop, Tarihi Sinop Cezaevi, Hamsilos, Erfelek Şelaleri, Safranbolu,
Tokatlı Kanyonu, Cam Teras, Amasra, Bolu, Bolu Merkez, Yedigöller, Abant Gölü

Tur Hareket Tarihleri

1.tur: 18-22 Nisan, 2.tur: 03-07 Haziran (Ramazan Bayramı)
3.tur: 09-13 Temmuz, 4.tur: 30 Temmuz-03 Ağustos,
5.tur: 09-13 Ağustos (Kurban Bayramı)6.tur: 03-07 Eylül, 7.tur: 23-27 Ekim

1.GECE: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk

Saat: 18.00 ’de GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 18.15 ’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 18.25 ’de BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 18.30 ’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 18.45 ’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 19.00 ’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 19.30 ’da BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü) ’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. SALİHLİ, UŞAK, AFYON, ANKARA üzerinden yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

1.GÜN: Sungurlu, Çorum, Amasya, Samsun, Sinop

Sabah kahvaltımızı (ekstra) SUNGURLU ’daki tesislerde alıyor ve Leblebisiyle ünlü kentimiz ÇORUM ’da; leblebi alışverişi yaptıktan sonra ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA ’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanına kurulmuş Milli Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış Amasya girişinde hüzünlü biten bir aşk hikâyesi ile bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI ’nı görüyor ve FERHAT İLE ŞİRİN ‘de ilk anı fotoğrafımızı çektikten sonra ARKEOLOJİ MÜZESİ ’ne gidiyor ve dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ) ’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU ’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ ’nü, KRAL MEZARLARI ’nı, HARŞENA KALESİ ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ ’ni görerek BİMARHANE ’ye (Tıp Müzesi) gidiyoruz. Ardından doyamadığımız şehir AMASYA ’dan ayrılıyor ve bu kez de Milli Mücadelemizin bir başka önemli noktası, Orta Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı SAMSUN’a gidiyoruz. Heinrich Krippel’İN 1932’de yaptığı dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’nde fotoğraf çektirdikten sonra Kızılırmak’ın Sivas’tan başlayan yolculuğunun son bulduğu Samsun’un verimli topraklarına da ev sahipliği yaptığı ilçesi BAFRA üzerinden ülkemizin en kuzey uç noktası SİNOP ‘a doğru yol alıyoruz. Birçok ünlünün hikâyesine konu olan “Kimler geldi… Kimler geçti…” dedirten Türkiye’nin Alcatraz’ı “TARİHİ SİNOP CEZAEVİ” ni ziyaret ediyoruz. Ardından alacağımız kısa serbest zaman içerisinde dileyen yolcularımız bölgenin yaygın el sanatlarından olan Gemi Maketçiliği üzerine kurulu hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebilir dileyen yolcularımız da SİNOP KALESİ ‘ne ait burca çıkabilir ya da sahilde çay içebilirler. Ardından otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SİNOP ‘daki otelimizde.

2. Gün - Hamsilos, Erfelek Şelaleleri, Kastamonu, Safranbolu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde yola çıkıyor ve HAMSİLOS KOYU‘na gidiyor ve kısa bir fotoğraf molasının ardından ERFELEK ŞELALERİ ’ne gidiyoruz. Ülkemizin pek çok takvim yaprağını süsleyen şelalerde alacağımız serbest zaman sonrası aracımıza dönüyor ve Mücadele yıllarında kahramanlıklarıyla adını tarihe yazdıran ilimiz KASTAMONU ‘ya doğru yola çıkıyoruz. KASTAMONU ’da; SAAT KULESİ, ŞERİFE BACI ANITI ve TARİHİ HÜKÜMET KONAĞI ‘nı görüntüledikten ve şehrin havasını soluduktan sonra, bu kez de ölümsüzlüğün sembollerinden sarımsağı ile ünlü adını ise bir sanat şaheseri olan köprüden alan TAŞKÖPRÜ ’de hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Sonrasında yolumuza devam ediyor ve SAFRANBOLU ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SAFRANBOLU ‘daki otelimizde.

3. Gün - Safranbolu, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Amasra, Bolu

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ilk olarak SAFRANBOLU ‘da İMREN LOKUMLARI ’nda izleyeceğimiz “Safranbolu Tanıtım Sunumu” nun ardından alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve ardından sunumda izlediğimiz eserleri görmek üzere tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. CİNCİ HANI, HAMAMI, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, GÜNEŞ SAATİ, AKÇASI KANYONU ‘nu, DEMİRCİLER ÇARŞISI ’nı, ARASTASI ’nı, SAFRANBOLU EVLERİ ’ni görüyoruz. Daha sonra HIDIRLIK TEPESİ ’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı izliyoruz. Ardından SAFRANBOLU ’ya veda ediyor ve TOKATLI KANYONU ’na gidiyoruz. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan KRİSTAL TERAS ’ın üzerinden kanyonun vahşi manzarasını izledikten sonra AMASRA ’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’da başka bir örneği olmayan KUŞKAYASI YOL ANITI ’nı görüntülüyor, ESKİ ROMA YOLU ’nun o zamanki halini gözümüzde canlandırıyor ve Kitabelerini gözlemliyoruz. Ardından zamanı biraz daha ilerletiyor bu kez de BAKACAK TEPESİ ’nde; Fatih‘in ilk gördüğünde "Lala! Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?" (Dünyanın gözleri) dediği anı düşünüyor, o halini hayal ediyor ve bizde anlarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. KÜÇÜK LİMAN ‘da TARİHİ ROMA KÖPRÜSÜ ‘nü ve TAVŞAN ADASI ‘nı gördükten sonra AMASRA KALESİ ‘ni, ÇEKİCİLER ÇARŞISI ’nı geziyor ve BÜYÜK LİMAN ‘da serbest zaman molası veriyoruz. Amastris ’in güzel şehrinden ve Karadeniz gezimizin son durağından güzel anılarla ayrılarak KÖROĞLU ’nun kenti BOLU’ya doğru yol alıyoruz. BÜYÜK CAMİ’nin önünde KÖROĞLU ve İZZET BAYSAL’ın da heykellerinin bulunduğu merkezde bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BOLU otelimizde.

4. Gün - Bolu, Yedigöller, Abant, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılarak minibüsler eşliğinde (Ekstra) YEDİGÖLLER ’e doğru yola çıkıyoruz. Büyük Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Serin Göl, Nazlı Göl, Sazlı Göl ve İnce Göl isimli birbirinden harika yedi gölden oluşan, YEDİGÖLLER ’de yürüyüş yaptıktan sonra öğle yemeği molamızı (ekstra) alıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte minibüslerle merkeze geri dönerek, otobüsteki yerimizi alıyor ve muhteşem ABANT GÖLÜ’ne gidiyor ve turumuzun son ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1350 metre yükseklikteki doğa harikası gölün etrafında alacağımız fotoğraf molaların ardından İzmir için hareket ediyoruz. İZMİT, BURSA, SUSURLUK, BALIKESİR güzergâhını takip ederek, kısa molalar sonrasında gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka MOYA TUR seyahatinde tekrar karşılaşmayı umarak ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.