• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

2 Gece Otel’de Konaklama

Otelde Alınan Açık Büfe Sabah Kahvaltıları (2)

1 Adet Otel’de Alınan Set Menü Akşam Yemeği (1)

1 Adet Kumkapı’da Alınan Akşam Yemeği (1)

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Feribot ile Geçiş Ücretleri

Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı ve Molalar

Otelde Alınan İçecekler

Pierre Loti Teleferik

Boğaz’da Tekne Turu

Kumkapı’da Alınan İçecek ve İçkiler

1. Gün - YOLCULUK

Saat: 21.00’da GİRNE BULVARI, 21.15’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 21.20’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 21.30’de KARŞIYAKA (Anıt Önü), 21.45’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 22.00’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 22.30’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Susurluk, Bursa üzerinden, sabah saatlerinde Kandıra‘ya ulaşıyoruz.

 

1. Gün - Ağva, Şile, Polonezköy, Büyükada

Buradan yolumuza devam edip Ağva‘ya geliyoruz. Marmara’nın en butik ve doğa ile iç içe olan sayfiye kasabalarından biri olan Ağva’da sabah kahvaltımızı alıyor ve dileyen konuklarımızla ekstra olarak Göksu Deresi’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, yeşil kanyonlardan geçip doğayı seyrederek Şile’ye ulaşıyoruz. Şile’de kısa bir mola vererek Bölge’nin ismiyle nam yapmış Şile Bezi alışverişi yapıyoruz. Tarihi Feneri ve sahilini kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’un tatil köyü olarak bilinen, Polonezköy’e ulaşıyoruz. Merkezinde vereceğimiz serbest zaman ve yürüyüş molasının ardından, Polonezköy’den ayrılarak, Bostancı’ya gidiyoruz. Ardından Marmara’nın o güzel manzarası eşliğinde havasını ve denizini içimize çekerek, İstanbul’a gidip de yemeden dönmek olmaz “Balık-Ekmek” in tadına bakma fırsatı buluyor ve sonrasında Büyükada Vapuru’na geçiyoruz. Şarkılara konu olan yıllarca dilimizden düşürmediğimiz vapurda geçireceğimiz keyif dolu dakikaların ardından Büyükada’ya ulaşıyoruz. Ama Faytonla ama bisikletle ama yürüyerek keşfedeceğimiz Büyükada sokakları, evleri, havası ile bizleri büyüleyecek, belki de alıp bizi başka zamanlara götürecek. Vapur saatimiz geldiğinde iskelede buluşarak Büyükada’ya veda ediyor ve keyifli bir vapur yolculuğu sonrasında iskeleye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alıyor, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - Çamlıca Tepesi, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi, Üsküdar, Boğaz’da Tekne Turu, Galata Kulesi, Tarihi Tünel, İstiklal Caddesi, Taksim, Kumkapı Eğlencesi

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, ÇAMLICA TEPESİ’ne gidiyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın “Sanadün bir tepeden baktık Aziz İstanbul!..” dediği gibi  biz de bakıyor ve BEYLERBEYİ SARAYI’nı ziyaret ediyoruz. Bir yazlık saray olarak inşa edilen bahçeleri, köşkleri ile farklı bir yapı olan saray ziyaretimiz sorası Üsküdar’a gider iken Anadolu yakasının güzelliklerine tanıklık ediyor ve Salacak’a ulaşıyoruz. Motorlarla (ekstra) KIZ KULESİ’ne geçiyor (hava şartları ve yoğunluk duruma göre gerçekleştirilecektir.) ve efsanesini hatırlıyoruz. Tarihi Yarımada ve Boğaz’ı bir de buradan izliyor, İstanbul silüetini hafızalarımıza kazıyoruz. Bu güzel dakikaların ardından Tarihi Yarımada’ya tekrar dönerek İstanbul’un yine sembollerinden GALATA KULESİ’ne gidiyoruz. Boğazın, Haliç’in eşsiz manzarasını izliyor ve Hazarfen Ahmet Çelebi’nin nasıl uçtuğunu hayal ediyoruz. Ardından İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan BOĞAZ TURU (ekstra)’na rehberimiz eşliğinde çıkıyoruz. Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni tekneden seyrederken Boğaz’ın keyfini doyasıya çıkarıyoruz.  Daha sonra dünyanın en eski 2. Toplu Yeraltı Toplu Taşıma sistemi olan TARİHİ TÜNEL ile Karaköy’den Beyoğlu’na gidiyoruz. SAINT ANTOINE KİLİSESİ, ELHAMRA SİNEMASI, GALATARAY LİSESİ, ÇİÇEK PASAJI, MISIR APARTMANI, İNCİ PASTANESİ, AYIA TRIAS KİLİSESİ, VEBA HASTANESİ ve Taksim’e ismini veren MAKSEM’i görerek İSTİKLAL CADDESİ’ni keşfediyor, TAKSİM MEYDANI’na ulaşıyoruz. Ünlü Heykeltraş Pietro’nun yapmış olduğu heykelde İstanbul Hatıra Fotoğrafı çektirdikten sonra akşam yemeği için sazıyla, sözüyle, eğlencesiyle meşhur Kumkapı eğlencesi’ni doyasıya yaşamak için restauranta gidiyoruz. Yemeğimizi alıp, eğlenip güzel bir geceyi noktalayarak otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün - Dolmabahçe, Pier Loti, Forum, Legoland, Forum Avm, Jurassic Land, Sealife Akvaryum ex. Turkuazoo, İzmir

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Ardından Haliç’e gidiyor ve teleferikle Pier Loti’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda Altın Boynuz’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız Eyüp Sultan’ı da ziyaret edebilirler. Ardından “Anlatılmaz!.. Yaşanır!..” dedirtecek bir başka mekanı; Panorama 1453 Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında çocuklar için sabırsızlıkla beklenenen ve hepimizin çocukluğunda büyük bir yer edinen Legoland’e gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli vakitler sonrası, Forum İstanbul’a gidiyor burada dileyen konuklarımızla Jurassic Land sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Burada yine bir başka müze olan Sealife Akvaryum’u (ex. Turkuazoo Dev Akvaryum) ziyaret edebiliriz. Alışveriş Merkezi’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve İstanbul’a veda ediyoruz. Yine Yalova üzerinden gerekli molalar ile İzmir’e ulaşıyoruz.

**Programımız İstanbul’daki müze ve sarayların tatil günleri planlanarak yazılmış olup, olası değişiklikler tur rehberi tarafından programda değişiklik yapılarak düzenlenecektir. Lütfen turdan 1 gün önce acentamızdan program sirküsü hakkında bilgi alınız.