• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

TUR PROGRAMI

SPECIAL PROGRAM & OTOBÜSLE
BATUM TURU & ARTVİN KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE;

KARADENİZ & YAYLALAR

AYDER & ZİGANA YAYLALARI & ARTVİN KONAKLAMALI

Her Cuma Hareket

Tur Hareket Tarihleri: 
09, 23 Haziran • 07, 14, 21, 28 Temmuz • 04, 11, 25 Ağustos • 01 Eylül

Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Konaklar Mahallesi, Şenyuva Köprüsü, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Bulut Şelalesi, Mollaveyis Köyü, Ortan Köyü, Yolkıyı Köyü, Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa, Artvin, Borçka, Karagöl, Batum, Hopa, Maçka, Trabzon, Zigana Yaylası, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Amasra

1. Gün - TUR PROGRAMI

1. Gün: (Cuma): Afyon, Ankara, Çorum

Şehir içi servis noktalarımızı acentamızdan öğrenebilirsiniz.

Saat 20.00‘da Bornova’daki hareket noktamızda şehir içi servislerimizle gelen siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra Uşak, Afyon, Ankara yolunu izleyerek gerekli molaların ardından ÇORUM’a ulaşıyoruz.

 
2. Gün: (Cumartesi): Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun

Sabah kahvaltımızı (ekstra) Sungurlu’daki tesislerde alıyor ve Leblebisiyle ünlü kentimiz Çorum’da; leblebi alışverişi yaptıktan sonra ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA’ya ulaşıyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanına kurulmuş Milli Mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış Amasya girişinde hüzünlü biten bir aşk hikâyesi ile bizleri karşılıyor. Efsaneye göre; Ferhat’ın Şirin’i için azimle deldiği dağın eteğindeki SU KANALLARI’nı görüyor ve FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından ARKEOLOJİ MÜZESİ’ne gidiyor ve dünyaca ünlü mumyaları görüyoruz. Daha sonra fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bizlere harika anlar yaşatacak ŞEHR-i AMASYA (MİNYATÜR MÜZESİ)’nin ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet vermeye devam eden vefalı değirmenlerin eşliğinde ŞEHZADELER YOLU’nda yürüyüşümüze başlıyoruz. ALÇAK KÖPRÜ’yü, HELKIS KÖPRÜSÜ’nü, KRAL MEZARLARI’nı, HARŞENA KALESİ’ni, KIZLAR SARAYI ve YALIBOYU EVLERİ’ni görerek ŞEHZADELER MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından BİMARHANE’yi  (Tıp Müzesi) ve SARAYDÜZÜ KIŞLA BİNASI’nı görerek doyamadığımız şehir Amasya’dan ayrılarak SAMSUN’a doğru hareket ediyoruz. Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Samsun’da ünlü Pontus hazinelerinin sergilendiği ARKEOLOJİ MÜZESİ ve Ünlü ATATÜRK HEYKELİ, Eski TÜTÜN İSKELESİ – İLKADIM ANITI gezilerimizin ardından ORDU üzerinden GİRESUN’a  ulaşıyor ve Giresundaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama buradaki özel otelimizde.

 
3. Gün: (Pazar): Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl, Rize, Gündoğdu, Çayeli, Ardeşen, Ayder Yaylası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Trabzon, Sürmene, Of, Çaykara üzerinden, 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan UZUNGÖL’e gidiyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile, (EKSTRA TUR: Uzungöl Üst Yayla Turu) bizi bekleyen minibüslerimizle üst yaylalar gezimize başlıyoruz. Derin vadileri, bulut denizlerini ve Uzungöl’ü tepeden seyredeceğimiz gezimizde Lustra ve Karaster yaylalarının etkileyici manzaralarına tanıklık ediyoruz. Tekrar Uzungöl’e iniyor ve gölün etrafında yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Çamlıhemşin üzerinden yaklaşık 1350 mt yükseklikteki ünlü AYDER YAYLASI‘na ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
4. Gün: (Pazartesi): Gelin Tülü Şelalesi, Konaklar Mahallesi, Şenyuva Köprüsü, Zil Kale, Palovit Şelalesi, Bulut Şelalesi, Mollaveyis Köyü, Ortan Köyü, Yolkıyı Köyü, Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa, Artvin

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra GELİN TÜLÜ ŞELALESİ’ne giderek görüntülüyor ve yaylada kısa bir sabah yürüyüşü yapıyoruz. Daha sonra Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü FIRTINA VADİSİ’ne gidiyoruz. Dileyen konuklarımızla minibüslerle (EKSTRA TUR: Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Sonrasında Karadeniz ev yaşamını bizlere her haliyle hissettirecek MOLLAVEYİS KÖYÜ’ndeki Konak’ta çay molası veriyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Evleriyle ünlü YOLKIYI KÖYÜ’nü, bölgenin sıradışı köyü ORTAN KÖYÜ’nü ve uzaktan görünen diğer köyleri panoramik olarak görüyor ve yaylalar turumuzu sonlandırıyoruz. Dileyen konuklarımız ekstra tura katılmayarak Rafting veya Zipline aktiviteleri ile vakit geçirebilirler. Öğle yemeği için verilecek mola sonrasında bu kez de masallardaki Kaf Dağ’ındaki; “Bize Ata’mızdan yadigar Atabar’ı” ile gurur duyan, “Özümüz ve Sözümüz Sevgi” diyen Artvinliler’in memleketine gidiyoruz. Pazar, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinde yol alırken Cankurtaran Geçidi’nden Hopa’ya doğru bakıyor, Kafkasların güzelliğine şahitlik ediyoruz. Ustalarıyla birlikte giderek azalmaya başlayan KARADENİZ’İN TİPİK EVLERİ VE SERENDER’lerinin bizlere eşlik edeceği yolda; Karadeniz kültürünün yaşaması ve yaşatılmasında büyük emeği geçen Değerli Sanatçımız Kazım Koyuncu ’nun da doğduğu köyden geçiyor ve kendisini rahmetle anarak, Çoruh Nehri kıyısındaki şirin yerleşimimiz BORÇKA’yı geçiyor ve Artvin’e ulaşıyoruz. Kalesiyle bizi karşılayan kentimizde 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, Dünya’nın 6.yüksek gövedli barajı olan DERİNER BARAJI ve HİDROELEKTRİK SANTRALİ ’nin görkemini fotoğraf karelerimize aldıktan sonra otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
5. Gün: (Salı): Borçka, Karagöl, Batum, Hopa (GÜRCİSTAN BATUM TURU)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Karagöl gezimiz için hareket ediyoruz. BORÇKA’da (EKSTRA TUR: Borçka Karagöl Turu) bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Karagöl’ü ziyaretimizin ardından Hopa, Kemalpaşa üzerinden SARP SINIR KAPISI’na gidiyoruz. Kapıdaki geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra GÜRCİSTAN’a giriş yapıyoruz. İlk durağımız olan evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ’nde kısa bir fotoğraf molası aldıktan sonra panoramik olarak GONIO SAHİLLERİ’ni, Ülkemiz topraklarında doğan ÇORUH NEHRİ’ni, GÖNYE KALESİ’ni görerek BATUM’a ulaşıyoruz. KATEDRAL’de fotoğraf molasının sonrasında zengin bitki çeşitliliğine sahip Botanik Parkı’na kadar panoramik tur yaparak şehrin en uç noktasına ulaşıyoruz. Daha sonra tekrar şehre dönüyor ve şehrin meydanlarını bu kez yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. TİYATRO MEYDANI’nı, AVRUPA MEYDANI’nı geziyor, ALTIN POST HEYKELİ’nde klasik Batum Hatıra Fotoğrafı çektiriyor ve AKŞAM YEMEĞİ (ekstra) için Türk Mahallesi’ne gidiyoruz. Yemek sonrası ŞEHİR PARKI’ndaki müzik ve ışığın eşliğinde suyun dansını izliyor, sahile doğru yürüyüş yapıyor; bambu ağaçlarını görüyor, şehrin heyecanına ve hareketliliğine bizler de eşlik ediyoruz. Olağanüstü keyif alacağınız bu güzel BATUM AKŞAMI’na veda ediyor ve panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. Ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesi) ADALET BİNASI’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği WHITE RESTAURANT’a, masallar ülkesindeki şatoları andıran OTEL VE KAMU BİNALARI’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyen Batum’dan geç saatlerde ayrılıyor ve tekrar Ülkemize giriş yapıyoruz. Hopa’daki otelimize yerleşiyor ve konaklıyoruz.

 
6. Gün: (Çarşamba): Maçka, Trabzon, Zigana Yaylası

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra bu kez Karadeniz’i sağ yanımıza alarak geri dönüşe başlıyoruz. Yolumuz üzerinde GÜNDOĞDU’da hem ihtiyaçlarımızı karşılamak hem de alışveriş yapmak için mola veriyoruz. Ünlü RİZE BEZİ ‘ni yakından tanıma fırsatı buluyor, tezgahlarını görüyor ve bölgenin dokumaları hakkında bilgi alıyoruz. Ardından SÜRMENE ’ye gidiyor ve SÜRMENE BIÇAĞI’nı hakkında bilgi alıyoruz. Ve son olarak da çayın yapraktan pakete giden yolundaki hikâyesini dinleyeceğimiz ÇAY FABRİKASI’na giderek ziyaret ediyor ve çaylarımızı içiyoruz. Şarkıda “Geçit Vermez! diyen ZİGANA DAĞLARI’nda yol alarak büyüsüne kaptırıyoruz kendimize. Vereceğimiz sütlaç molasının ardından ZİGANA GÜMÜŞKAYAK TATİL KÖYÜ ’ne yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde alıyor; yöresel eğlence ile unutulmaz bir Karadeniz gecesi yaşıyoruz. Konaklama yayladaki otelimizde.

 
7. Gün: (Perşembe): Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra yaylada dileyen konuklarımızla yürüyüşe çıkıyor ve doyasıya doğanın tadını çıkarıyor ve TRABZON ’a gidiyoruz. Trabzon’da ilk olarak şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıyor ve ATATÜRK KÖŞKÜ ‘nü ziyaret ediyoruz. Ata’mızın Trabzon’a gelişleri sırasında konakladığı yapıyı gördükten sonra Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “KAZAZİYE” (hasır bilezik) hakkında bilgi almak için sunuma gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve araçtaki yerimizi alıyoruz. Öğle yemeği için AKÇAABAT’a giderek Ünlü Köftesini ve Laz böreğini yerinde yedikten sonra GİRESUN’a ulaşıyoruz. Fındık alışverişi fabrika satış mağazasında alacağımız serbest zamanın ardından ORDU’ya giderek yaklaşık 515 metre yükseklikteki BOZTEPE’ye teleferikle çıkıyoruz. Şehri, Karadeniz Sahili’ni, çok uzaklarda görünen yaylaların muhteşem manzarasını izliyor ve kısa bir çay molası veriyoruz. Daha sonra tekrar teleferikle aşağıya iniyor ve otobüsümüze geçerek Samsun’a doğru yol alıyor ve Milli mücadelemizde; Kurtuluşumuz için meşaleyi tutuştururken vasıta olarak kullandığımız BANDIRMA VAPURU’nu görüyoruz. Sonrasında Samsun merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Yemek sonrası dileyen konuklarımız Samsun akşamlarında yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilirler.)

 
8. Gün: (Cuma): Sinop, Kastamonu, Safranbolu

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BATI PARK Sahilleri’ne gidiyoruz. AMAZON KÖYÜ’nü ziyaret ederek AMOZAN’ları daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. AMİSOS TEPESİ’ni görerek dev boyuttaki AMAZON HEYKELİ ile fotoğraf çektiriyor ve yine dev ASLAN HEYKELLERİ’nin dişlerinin arasından sahili izliyoruz. Daha sonra Bafra, Gerze yolu ile ülkemizin en kuzey uç noktasındaki ilimiz SİNOP‘a ulaşıyor ve doğanın sunduğu güzellikleri keşfe devam ediyoruz. Bizlere “Hoş geldiniz!” der gibi elinde feneri ile ünlü DİYOJEN HEYKELİ önünde fotoğraf çektirdikten sonra diziye ev sahipliği yapmış ünlü TARİHİ SİNOP CEZAEVİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Sinop şehir merkezi sahillerine ulaşıyor ve Sinop’un Ünlü Mantısı’nı yemek için kısa bir mola veriyoruz. Yemek sonrası Sinop'un en yaygın el sanatlarından olan KOTRACILIK (Gemi maketçiliği) hakkında bilgi alıyor ve dileyen konuklarımızla SİNOP KALESİ‘ne ait burca çıkıyor, Şehri ve Güzel Karadeniz’i bir de buradan selamladıktan sonra aşağıya iniyor ve aracımıza geçerek sonraki durağımız KASTAMONU için hareket ediyoruz. Merkezde vereceğimiz kısa fotoğraf molası ile SAAT KULESİ’ni, ŞERİFE BACI ANITI ‘nı ve TARİHİ HÜKÜMET KONAĞI‘nı, KALE’yi görüntülüyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki SAFRANBOLU’ya doğru devam ediyoruz. İmren Lokumları ’nda izleyeceğimiz “Safranbolu Tanıtım Sunumu” nun ardından alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve Safranbolu’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
9. Gün: (Cumartesi): Amasra, Sakarya, Bursa, İzmir

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ayrılıyor ve Safranbolu’nun tarih kokan sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Bir önceki gün gördüğümüz hareketliliğin aksine sakin ve sessiz henüz uyanmamış çarşısında keyifle ilerliyor, sunumda izlediğimiz; CİNCİ HAN’ı, HAMAM’ı, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ’ni, GÜNEŞ SAATİ’ni, AKÇASI KANYONU‘nu, DEMİRCİLER ÇARŞISI’nı, ARASTASI’nı, EVLERİ’ni görüyoruz. Daha sonra HIDIRLIK TEPESİ’ne gidiyor ve bu kez de kuşbakışı izliyoruz yapılarını. Sonrasında Safranbolu’ya veda ederek TOKATLI KANYONU’na gidiyoruz. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan KRİSTAL TERAS’ın üzerinden kanyonun vahşi manzarasını izledikten sonra AMASRA’ya doğru yola çıkıyoruz. Anadolu’da başka bir örneği olmayan KUŞKAYASI YOL ANITI’nı görüntülüyor, ESKİ ROMA YOLU’nun o zamanki halini gözümüzde canlandırıyor ve KİTABE’lerini gözlemliyoruz. Ardından zamanı biraz daha ilerletiyor bu kez de BAKACAK TEPESİ ’nde; FATİH SULTAN MEHMET‘in ilk gördüğünde "Lala! Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?" (Dünyanın gözleri) dediği anı düşünüyor, o halini hayal ediyor ve bizde anlarımızı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. KÜÇÜK LİMAN‘da TARİHİ ROMA KÖPRÜSÜ‘nü ve TAVŞAN ADASI‘nı gördükten sonra AMASRA KALESİ‘ni, ÇEKİCİLER ÇARŞISI’nı geziyor ve Amasra’nın balık ve ünlü salatası ile kendimize ziyafet çekmek için mola veriyoruz. Amastris’in güzel şehrinden ve Karadeniz gezimizin son durağından güzel anılarla ayrılıyor ve İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Bolu, Sakarya, Bursa yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İzmir ‘e ulaşıyoruz. Bir dahaki GENÇAY STAR organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.