Karadeniz Turu Aradığınız kriterlere göre 0 adet sonuç bulundu.

Şuna Göre Sırala:


Kültür turları denildiğinde akla ilk gelen Karadeniz; yemyeşil yaylaları, sımsıcak köyleri ve güler yüzlü yöre halkıyla bol bol karşılaşacağınız keyif dolu bir gezi programı…

Karadeniz Turlarının vazgeçilmeyen rotaları arasında; Trabzon, Rize, Artvin, Ayder ve Uzungöl yer alıyor. Hem mavi bir denize doyacağınız hem de yemyeşil bir doğayı keşfetme imkânı yakalayacağınız Karadeniz Turunda bölgenin zengin mutfağındaki ünlü yemekleri de damağınızla buluşturmalısınız. Muhlama, kuymak, kaygana, hamsi pilav, hamsi tava ve hamsiyle yapılan daha birçok lezzet Karadeniz mutfağının en meşhur yemeklerini oluşturuyor.

En Çok Tercih Edilen Karadeniz Turları

Karadeniz Rüyası ve Batum Turu, Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu, Baştan Sona Karadeniz Turu, en çok tercih edilen Karadeniz turlarıdır. İzmir, Bursa, Eskişehir ve Ankara hareketli turlarımızı sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Karadeniz Turlarında Yapılması Gerekenler

-Trabzon turunda Sümela Manastırı, Trabzon Ayasofya Müzesi ve Uzungöl’ün benzersiz doğasını görmelisiniz. Safranbolu’nun tarihi evleri ve sokakları da bir Karadeniz turunda mutlaka yerini almalı… Karadeniz’in serpme köy kahvaltısını yaparken muhlamasız masaya oturulmamalı.

-Farklı bir Karadeniz rotası istiyorsanız; Sinop Turu, Batum Turu ve Samsun Turu gezisi düzenleyen tur programlarına katılın ya da özellikle Batı Karadeniz Turu programlarını tercih edin.

-Yaz mevsiminde katılacağınız Karadeniz turunda yüzmeyi ve güneşlenmeyi; kış mevsiminde katılacağınız tur için yanınıza şemsiye, yağmurluk ve çizme almayı unutmayın.