İzmir (ADB) Kalkışlı Uçaklı Karadeniz Turu İzmir kalkışlı ucaklı karadeniz turu

  • 4 Gece, 5 Gün
  • Yurt İçi Tur
  • Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

karadeniz

Fiyat Hesapla

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

Ek hizmet bedelleri

Araç içi ikramlar

4 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)

Tüm ulaşım hizmetleri

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Zorunlu seyahat sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Kart Bedeli

Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler

Öğle yemekleri

Minibar harcamaları

Kişisel harcamalar

1. Gün - SAMSUN-ATATÜRK HEYKELİ-BANDIRMA VAPURU-ORDU-BOZTEPE-GİRESUN

Uçak Biniş Noktası ve Saati

04:30Adnan Menderes Havalimanı

04:30 sularında İzmir Adnan Menderes havalimanında check in işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Sun Express Havayollarının XQ 9158 Sefer sayılı  saat 07:15 İzmir-Samsun Uçağı ile Samsun Çarşamba Havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında rehberimiz ile buluşmanın ardından turumuza başlıyoruz. İlk olarak şehir merkezine geçiyor ve Belediye meydanında bulunan Avusturyalı heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılmış olan ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem heykelini fotoğraflayarak rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz. Sonrasında, tütün iskelesinde Atatürk’ün Samsun’a çıkışını sembolize eden Balmumu heykelleri fotoğraflayarak Milli mücadele parkı ve Bandırma Vapurunu gezerek kentten ayrılıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Ünye ve Fatsa üzerinden devam ederek Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu kent merkezinde vereceğimiz serbest zaman doğrultusunda dileyen misafirlerimiz teleferik ile Boztepe’ye çıkarak Karadeniz bölgesinin en güzel kent manzaralarından biri  eşliğinde çaylarını yudumlayabilirler. Sonrasında Ordudan ayrılarak Giresun’a geçiyor ve bölgeni en nitelikli Çay Fabrikalarından biri olan Tirebolu 42’yi ziyaret ederek çayın serüvenini uzmanlarından öğreniyoruz. Yolculuğumuz esnasında Giresun kalesi ve Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun kalesini panoramik olarak görüyor ve Milli Mücadele yıllarının en önemli karakterlerinden biri olan Topla Osman Ağa’nın renkli hayat öyküsünü rehberimizden dinliyoruz.  Beşikdüzü, Vakfıkebir, Akçaabat üzerinden devam ederek, Trabzon’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. 

Öğle Yemeği: Samsun'da serbest olarak alınacaktır. (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Konak Park Otel vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 304 km

2. Gün - TRABZON-SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE-UZUNGÖL

 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz.  Sümela manastırı’nın açık olması halinde rehberimizin anlatımları eşliğinde Sümela manastırını geziyoruz. Altındere Milli Parkı içinde bulunan Su kemerleri, Ayazma, Meryem Ana kilisesi keşiş odaları ve fresk süslemeler ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyoruz. ( Sümela manastırının açılmaması halinde Hamsiköy ve Zigana geçidi görülerek Zigana dağında sütlaç molası veriyoruz. )  Öğle yemeği molamızın ardından Uzungöl istikametine doğru yola koyuluyoruz. Sürmene’de yöreye özgü bıçak kültürünü tanıma ve alışveriş imkanı buluyor ve sonrasında Of üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz.Uzungölde ilk olarak göl etrafını yürüyerek dolaşmak ve çeşitli aktivitelerden faydalanmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile 2400 m yükseklikte bulunan Lustra-Karester yaylalarına çıkmak üzere minibüslerimize biniyoruz. ( Ekstra 60₺) Yaklaşık 50dk’lık yolculuğumuzun ardından yaylaya ulaşıyor ve bir yayla evinde çaylarımızı içerken yayla yaşamını yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Yayla turumuzun ardından tekrar Uzungöl’e dönerek konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alıcacaktır.

Öğle Yemeği: Trabzon'da serbest olarak alınacaktır. (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Zarha Mountain Resort vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 257 km

3. Gün - ÇAYELİ-AYDER YAYLASI-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ

Açık büfe sabah kahvaltısını takiben, otelimizden ayrılarak Rize, Çayeli ve Pazar üzerinden Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Doğu Karadeniz’in en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayder yaylasında Gelin tülü şelalesini fotoğraflıyor ve serbest zaman esnasında yayla havasının tadını çıkararak yürüyüşümüzü yapıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Alabalık tesislerine geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kırmızı benekli alabalığın tadına varabilirler. Sonrasında ekstra olarak düzenlenecek Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü, Zilkale ve Palovit şelalesi turumuzu gerçekleştirmek üzere minibüslerimize geçiyoruz. ( 50 ₺) Fırtına Vadisinin muhteşem doğal zenginlikleri içerisinde geçirdiğimiz unutulmaz saatlerin ardından otelimize geçiyor ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alıcacaktır.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesislerinde Kırmızı Benekli Alabalık. (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Vadi Otel, Natura Lodge Otel, Suada Otel vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 203 km

4. Gün - BATUM-COLLESİUM-ATİNA ARTEMİS TAPINAĞI-TİYATRO BİNASI

Otelimizden ayrıldıktan sonra Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçişimizi tamamladıktan sonra  Avrupanın simgesi haline gelmiş  Collesium, Atina Artemis tapınağı, yel değirmenleri vb gibi yapılardan esinlenerek inşa edilen yapıların fotoğraflarını alarak kent merkezine devam ediyoruz. Kent merkezinde ilk olarak Gürcü Mutfağına has lezzetler ile bezenmiş menümüz ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra, şehri yürüyerek dolaşmaya devam ediyoruz. Poseidon ve Medea heykelleri, Tiyatro binası, İlya Çavçavadze heykeli, Ali ile Nino Heykelleri, Alfabe kulesi gibi yerleri gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman esnasında, teleferik ile kenti kuş bakışı görebilir, hediyelik eşya alışverişlerini yapabilir ya da Batum’daki birçok eğlence alternatifinden faydalanabilirler. Serbest zaman sonrasında tekrar kapıya dönüyor sınır geçiş işlemleri sonrasında otelimize yerleşiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alıcacaktır.

Öğle Yemeği: Batum'da Gürcü Restoranında alınacaktır. (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Sarp Otel, Paluri Otel, Grand Artvin vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 152 km

ÖNEMLİ UYARI: T.C. VATANDAŞLARININ BATUM GİRİŞLERİNDE RESİMLİ VE T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NÜFUS CÜZDANI VEYA PASAPORT BULUNDURMASI ZORUNLUDUR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE (EHLİYET VS.) GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. ÇOCUKLAR DAHİL RESİMSİZ, YIPRANMIŞ, ÜZERİNDEKİ SOĞUK DAMGASI BELLİ OLMAYAN, DEĞİŞİM SÜRESİ GEÇMİŞ NÜFUS CÜZDANI VE PASAPORT İLE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN 16 TL OLAN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI KENDİLERİ TARAFINDAN ÖDENMEKTEDİR. T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. ALMANYA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GEÇİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR. AİLESİ İLE BİRLİKTE (ANNE VE BABANIN AYNI ANDA) SEYAHAT ETMEYECEK OLAN 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUM`A GECİŞLERİ İCİN NOTER ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR. HERHANGİ BİR BELGE EKSİKLİĞİ/YANLIŞLIĞI SEBEBİYLE GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

5. Gün - BORÇKA-KARAGÖL-TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-DÖNÜŞ

Otelimizden ayrıldıktan sonra Borçkaya geçiyor ve dileyen misafirlerimiz ile ekstra  ( 60₺) olarak düzenlenecek Karagöl turumuza başlıyoruz. Borçka’da  bizi bekleyen minibüslerimize binerek Karadeniz’in gizli cennetlerinden biri olan Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl’ün zihninize kazınacak doğası eşliğinde yürüyüşümüzü yaptıktan sonra tekrar Borçka’ya dönüyor ve otobüsümüze binerek Trabzon’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Zaimoğlu Rize bezi atölyesine uğrayarak bu köklü el sanatı ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve Trabzon şehrini gezmeye başlıyoruz. Atatük köşkü, Trabzon Ayasofyası ve gümüş Atölyesi gezilerimizin ardından Havalimanına geçerek turumuzu noktalıyoruz. Sun Express Havayollarının XQ 9271 Sefer sayılı saat 20:10 Trabzon-İzmir Uçağı ile Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz. Bir sonraki TATİL.COM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz. Hoşçakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alıcacaktır.

Öğle Yemeği: Trabzon'da serbest olarak alınacaktır. (ekstra)

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 275 km