• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

GENEL BİLGİLER

GÜRCİSTAN, BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME 

-Batum'a sadece TC nüfus cüzdanı ile geçilebilmektedir. Yıpranmış, TC numarası bulunmayan kimlik ile geçiş yapılamamaktadır. Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaportsuz, kimlikle geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

- Anne ve babası ile birlikte olmayan ve Batum'a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerin , noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. Aksi halde sadece annesi veya babası ile katılan 18 yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Sadece anne ya da sadece babası ile seyahate çıkan çocuklar için de noter onaylı muvafakatname şarttır. 

- Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır sınır geçisinde yaşanacak problemlerden acentamız sorumlu değildir. Gürcistan bebek ve çocuk kimliklerinde fotoğraf şartı aramaktadır.

Şeker, tansiyon ve kronik rahatsızlıklar sebebiyle kullanılan ilaçların reçeteleri veya doktor raporları olmadan geçişi mümkün değildir. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

ATLASGLOBAL ile Trabzon Gidiş Dönüş Ekonomi Uçak Bileti

ATLASGLOBAL ile Tüm Uçuşlarda İkramlar

Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri

4 Gece Oteller’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama

Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (3)
+ Batum Turu’nun olduğu gün otelde akşam yemeği yoktur.

Oteller ’de ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler

Ayder, Zigana, Uzungöl, Laşet Yayla Ulaşımları

Otobüs içi İkramlarımız

Gürcistan, Batum Turu

MOYATUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti

MOYATUR Güvencesi

Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri

İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı

Son Gün Alınan Akşam Yemeği

Batum Turu’nun Olduğu Gün Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri ve Molalar

Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 10,00 ₺

(65-80 Yaş Arası 20,00 ₺  Öder)

Yurtdışı Çıkış Fonu + Hizmet Bedeli: 15 ₺ + 1 ₺ 

(Batum için gereklidir. Kimlikle geçileceği için kapıda ödenir.)

 

İsteğe Bağlı Ekstra Yayla Gezilerimiz;

Ayder Yaylası: Üst Yaylalar ve Köy Turu: 40,00 ₺

Borçka Karagöl Turu: 40,00 ₺

Uzungöl Yaylası: Lustra Karaster Turu: 40,00 ₺

TOPLAM'DA 3 TUR 120 TL'DİR. OFİSTE KAYIT ANINDA TAMAMI ALINMASI HALİNDE İNDİRİMLİ 100 TL'DİR.
TÜM TURLAR TUR ESNASINDA ALINDIĞINDA LİSTE FİYATI ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR.

1. Gün - İzmir, Trabzon, Zigana Yaylası

Saat: 14.00 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ‘da oluyor, ATLASGLOBAL HAVA YOLLARI KK66 sefer sayılı Saat: 15.30uçuşu için check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. 2 saat’e yakın süren yolculuğumuzu ATLASGLOBAL uçuş konforu ve ikram kalitesiyle sürdürüyor, TRABZON HAVALIMANI ’na inişimizi gerçekleştiriyoruz. Bizi bekleyen rehber ile birlikte aracımıza yerleşiyoruz. TRABZON ’u aracımız ile panoromik olarak gördükten sonra, eskiden geçit vermeyen ve bu yüzden şarkılara konu olan ünlü ZİGANA DAĞLARI ’nı aşarak otelimize ulaşıyoruz. Yöresel eğlence eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama yayladaki otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen konuklarımız ile birlikte ZİGANA YAYLASI ’nda yürüyüşler yaparak yaylayı keşfedebiliriz.

2. Gün - Trabzon, Sürmene, Uzungöl Yaylası, Rize, Gündoğdu, Ardeşen, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası

Sabah kahvaltımızı yaylada aldıktan sonra, Zigana Yaylası ’na veda ediyoruz. Öncelikle şehri tepeden gören Soğuksu’ya çıkıyor ve Ata’mızın Trabzon’a gelişleri sırasında konakladığı ATATÜRK KÖŞKÜ ‘nü ziyaret ediyoruz. Ardından TRABZON ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “KAZAZİYE” (hasır bilezik) hakkında bilgi almak için sunuma gidiyoruz. Sevdiklerimize ve kendimize TRABZON ’a özgü hediye alma fırsatı bulduktan sonra, aracımıza geçiyor ve sabah çaylarımızı ÇAY FABRİKASI ’nda içiyoruz. Çayın yapraktan bardağa dönüşüm hikayesine şahitlik ettikten sonra bu kez SÜRMENE ’ye giderek yöreye özgü SÜRMENE BIÇAĞI ’nı tanımaya gidiyoruz.  Ardından OF, ÇAYKARA yolunu takip ederek doğa harikası UZUNGÖL ’e ulaşıyoruz. Yaklaşık 1090 m. yükseklikteki etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan bu ünlü yaylanın büyüleyici manzarasına tanıklık ediyor ve kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile (EKSTRA TUR: Uzungöl Üst Yayla Turu) bizi bekleyen minibüslerimizle üst yaylalar gezimize başlıyoruz. Derin vadileri, bulut denizlerini ve Uzungölü tepeden seyredeceğimiz gezimizde Lustra ve Karaster yaylalarının etkileyici manzaralarına tanıklık ediyoruz. UZUNGÖL ’e tekrar inerek veda ediyor ve bir tarafta Karadeniz, diğer tarafta Doğu Karadeniz Dağları ’nın eteklerine kurulmuş yerleşimleri geçerken fındık ve çaylıklarda çalışan Karadeniz İnsanı ’nın çalışkanlığına ve günlük yaşamına şahitlik ediyoruz. Sonrasında RİZE üzerinden GÜNDOĞDU ’ya ulaşıyoruz. Yöre halkına zor zamanlarında geçim kaynağı olan tezgahlarında dokuyarak elinin emeğini, gözünün nurunu akıttığı Ünlü Rize Bezi ’ni tanımak için atölyeye gidiyoruz. Sonrasında alışveriş için serbest zaman kullanıyor ve Sıradaki durağımız Karadeniz Yaylaları içerisinde en keyiflilerinden birisi olan AYDER YAYLASI. Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi ’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki AYDER YAYLASI ‘na çıkıyor ve AYDER YAYLASI ’na varışımızın ardından, GELİN TÜLÜ ŞELALESİ ’ni görüntülüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Bir Karadeniz turuna çıkmanın en büyük ayrıcalıklarından birisi de AYDER YAYLASI ‘nda konaklamak ve AYDER YAYLASI ‘nda uyanmaktır. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra, dileyenlerle yayla yürüyüşleri yapabiliriz. Konaklama AYDER YAYLASI ’ndaki otelimizde.

3. Gün - Zilkale, Arhavi, Artvin, “Atatepe”, Şavşat, Laşet Yaylası

Sabah kahvaltı sonrası bu güzel yayladan ayrılıyor ve Çamlıhemşin den minibüslerle (EKSTRA TUR: Ayder Üst Yayla Turu) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini, girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARAYEMİŞ’lerine kadar vadiyi ve uzaktan görünen  köyleri keyifle izliyoruz. Dileyen konuklarımız (ekstra aktivite) Fırtına Deresi’nin en keyifli aktivitelerinden Zipline ve Rafting aktiviteleriyle vakitlerini eğlenceli bir hale getirebilirler. Bu zevkli turumuzun ardından “Bize Ata’mızdan yadigâr Atabar’ı” ile gurur duyan, “Özümüz ve Sözümüz Sevgi” diyen Artvin’lilerin memleketine gidiyoruz. ARTVİN ‘i görüp dileyen konuklarımız ile birlikte minibüslerle Türkiye ‘deki en büyük Atatürk heykelinden birisinin bulunduğu ATATEPE ‘ye çıkıyoruz. Şehri kuş bakışı seyrederek mola veriyoruz. Turumuzun bitiminde aracımızdaki yerlerimizi alarak; 249 mt gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, Dünya’nın 6.yüksek göveli barajı olan DERİNER BARAJI ve HİDROELEKTRİK SANTRALİ ’nin görkemini fotoğraf karelerimize aldıktan sonra ŞAVŞAT ’a gidiyoruz. SAHARA MİLLİ PARKI ’nın inanılmaz güzel görüntüleri eşliğinde otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yayladaki otelimizde.

4. Gün - Borçka, Karagöl, Gürcistan, “Batum”, Hopa

Sabah kahvaltımızı yayla tesisimizde aldıktan sonra kısa bir yürüyüş sonrası BORÇKA ’ya gidiyoruz. Bizi bekleyen (EKSTRA TUR: Borçka Karagöl) minibüslerdeki yerimizi alarak keyifli bir yolculuk yapıyor; yol boyunca Bartnala, Korpa, Rusmana, Maisur şelalelerini görerek bir yeryüzü cenneti olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Bizleri doğasıyla büyüleyecek gölün etrafında kısa bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası alıyoruz. Sonrasında Borçka’ya dönüyor ve KARAGÖL ziyaretimizin ardından HOPAKEMALPAŞAüzerinden SARP SINIR KAPISI ’na gidiyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra GÜRCISTAN ’a giriş yapıyoruz. İlk olarak evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ ’ni görerek Gonio Sahilleri boyunca yolumuza devam ediyoruz. Panoramik turumuz boyunca; ülkemiz topraklarında doğan ÇORUH NEHRİ ’ni, GÖNYE KALESİ ’nin ardından Batum Merkez’e ulaşıyoruz. KATEDRALİŞEHIR PARKIMEDEA ANITINITİYATRO MEYDANI’nı geziyoruz. Panoramik olarak görme fırsatı yakalayacağımız ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesi) ADALET BİNASI ’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği WHITE RESTAURANT ’a, Masallar Ülkesindeki Şatoları andıran Otel ve Kamu Binaları’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyecek BATUM ’a veda ediyoruz. SARP SINIR KAPISI ’nda geçiş işlemlerini tamamlayarak ülkemize giriş yapıyoruz.  HOPA ’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama HOPA ’daki otelimizde. (Not: Batum turu geç biteceği için Batum Turu ‘nun olduğu gün Hopa ‘da akşam yemeği yoktur.)

5. Gün - Hopa, Rize, Trabzon, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra; Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini göreceğimiz kıyı boyunca yapacağımız yolculuktan sonra, TRABZON HAVALİMANI ’na giderek, uçuş için gerekli işlemlerimizin ATLASGLOBAL HAVA YOLLARI ’na ait KK67 sefer sayılı Saat: 12.45 uçuşu ile ardından İZMİR ’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğun sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Karadeniz Rüyası’nda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. HOŞCA KALIN…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.