• Gece, Gün
Sorunuz

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 KONAKLAMA
5* ALMIRA HOTEL THERMAL SPA & CONVENTION CENTER / YARIM PANSIYON
 ULAŞIM
LÜKS ARAÇLAR ILE... 17 / 27 / 31 / 46
 GEZILECEK YERLER
MUDANYA, TRILYE, BURSA, ULUDAĞ, CUMALIKIZIK KÖYÜ, MISI KÖYÜ, GÖLYAZI, ULUABAT GÖLÜ
 KALKIŞ YERLERI
TUR PROGRAMINDAN INCELEYEBILIRSINIZ...

TUR DETAYLARI

TERMAL & KAR & KÜLTÜR

BURSA Uludağ Turları (Kapsamlı)

Trilye, Mudanya, Ulu Cami, Koza Han, Muradiye Külliyesi, Tophane,
Cumalıkızık Köyü, Gölyazı, Uluabat Gölü

OTEL KALİTESİNE DİKKAT! BURSA ŞEHİR MERKEZİ
5*ALMİRA THERMAL & SPA HOTEL

399,00 ₺'den başlayan fiyatlarla...

Her Yıl olduğu gibi 2016-2017-2018 yılında da Bursa'da Merkez'deyiz.. Almira'dayız..

Kapalı Yüzme Havuzu, Türk Hamamı, Fin Hamamı, VIP Hamamlar,
Sauna, Şok Havuzu, Fitness

2 Gece Doya Doya Termal ve Kar

1.tur: 23-25 Ocak (Kesin Hareket) 2.tur: 26-28 Ocak (Kesin Hareket)
3.tur: 27-29 Ocak (Kesin Hareket)
4.tur: 29-31 Ocak 5.tur: 01-03 Şubat 6.tur: 02-04 Mart 2 gece 3 gün

1. Gün - İZMİR & BURSA

 06.45’de MAVİŞEHİR (Ege Park Önü), 07.00’da BOSTANLI (İskele önü durakları), 07.10’da KARŞIYAKA (Anıt önü), 07.30’da LOZAN (Atatürk Lisesi önü), 07.45’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri önü), 08.00’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs) önünden siz değerli misafirlerimizi alarak Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. AKHİSAR’da vereceğimiz sabah kahvaltısı (ekstra) molasının ardından ZEYTİNBAĞI ya da eski ismiyle TRİLYE ’ye ulaşıyoruz. Sokaklarını gezmeye başlıyor; sırasıyla FATİH CAMİİ’ni (AYA TADORI), Kıbrıs Eski Cumhurbaşkanı Başpiskopos Makarios’un bu okulda eğitim aldığı TAŞ MEKTEP’i görüyor ve kısa bir serbest zaman kullanıyoruz. Ardından MUDANYA’ya giderek, MUDANYA MÜTAREKE EVİ MÜZESİ’ni ziyaret ettikten sonra sivil mimarisinin güzel örnekleri olan konaklarına ve hikayelerine tanıklık ediyoruz. Daha “Bursa’nın ufak tefek taşları” diyerek yolumuza devam ediyor ve YEŞİL BURSA’ya ulaşıyoruz. Kalbinin attığı merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü ULU CAMİİ’ne ziyaret ettikten sonra KOZA HAN’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz TOPHANE’ye çıkıyor ve SAAT KULESİ’ni, SARAY KALINTILARI’nı, İSTİKLAL SAVAŞI ŞEHİTLERİ ANITI’nı, ANIT AĞAÇLARI görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu OSMAN GAZİ ve oğlu ORHAN GAZİ’nin TÜRBE’lerini ziyaret ediyoruz. Ardından Bursa’nın şifalı sularından istifade etmek için otelimize yerleşiyor ve bu kez de termal keyfi yapıyoruz. Yorucu ama bir o kadar da keyifli günün ardından akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve konaklıyoruz.

Akşam yemekten sonra çıkıp Bursa Merkez'de gezebilirsiniz, çünkü Bursa Merkez'e yürüme mesafesindesiniz. ;)

2. Gün - TAM GÜN ULUDAĞ VE KAR KEYFİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve ardından Bursa’nın o güzel görüntüleri eşliğinde ULUDAĞ’a çıkıyoruz. Verilecek serbest zaman içerisinde dileyen yolcularımız karın ve kayağın keyfini çıkarırken, dileyen yolcularımız da kafeteryalarda sıcak içeceklerini yudumlayabilir ve aynı zamanda kış manzaraların şahitlik edebilir. Serbest zaman sonrası aracımıza geçerek Uludağ’a veda ediyor ve otelimize dönerek termal keyfi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün - ULUDAĞ

3. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve 700 yıllık bir Osmanlı köyü olan CUMALIKIZIK KÖYÜ’ne gidiyoruz. Köyün girişindeki asırlık çınarlar bizi karşılıyorlar. Araçların giriş yapamadığı köyün sokaklarında yürümeye başlıyoruz. CİN ARALIĞI’nı, CUMALIKIZIK CAMİİ ve HAMAMI’nı, ZEKİYE HATUN ÇEŞMESİ’ni ve evlerini görüyoruz. Bu şirin köyümüzdeki gezimizin sonunda Cumalıkızık’tan ayrılarak geçmişe doğru yolculuk yapıyor ve ünlü MURADİYE KÜLLİYESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bursa’da Osmanlı sultanları tarafından en son inşa edilen külliyeyi ziyaret ederken ölüm ile yaşamı, rüya ile gerçeği, hüzün ile huzuru bir arada hissediyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’dan Cem Sultan’a, Mahidevran Sultan’dan Şehzade Orhan’a türbelerin bulunduğu sultanın kentin çekim alanını bulunduğu bölgeye almak için kurduğu külliyeyi ziyaret ediyor ve ULUABAT GÖLÜ’ne doğru hareket ediyoruz. Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan GÖLYAZI KÖYÜ’ne gidiyoruz. Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık anıt ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını ziyaretimiz ile turumuzu sonlandırıyor ve İzmir’e hareket ediyoruz